جزییات خبر

مانور ایمنی و امنیت در انبار نفت شهید منتظری اصفهان برگزار شد

(چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۰۷

عملیات واکنش در شرایط اضطراری در تأسیسات انبار نفت شهید محمد منتظری اصفهان با هدف ایجاد آمادگی کارکنان حراست و ایمنی و آتش نشانی منطقه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان ، این مانور با هدف ایجاد آمادگی مناسب جهت مقابله با وقوع حوادث در تأسیسات انبارنفت ، شناخت تهدیدات دشمن و شناسائی نقاط آسیب پذیر ، مقابله و کنترل حوادث به منظور کاهش خسارت‌های احتمالی جانی و مالی ، آمادگی و استفاده از تجهیزات و نفرات جایگزین به منظور بهره‌برداری موقت از تأسیسات جهت تأمین سوخت مورد نیاز استان و پیشگیری از بحران‌های اجتماعی ، امنیتی و شناسائی نقاط قوت و قابل بهبود در حوادث احتمالی برگزار شد.

در این مانور با ایجاد حریق فرضی در دو نفتکش ، هنگام بارگیری نفتکوره و همچنین در سکوی بارگیری فرآورده رنگی (بنزین) ، آژیر خطر در انبار نفت به صدا درآمد و عملیات اطفاء آغاز گردید و پس از آن ، باز و بست شیرهای عملیاتی با فومینگ مخزن توسط خودرو سنگین و هم چنین عملیات کولینگ به وسیله خودرو آتش نشانی و مهار آتش به نحو مطلوب اجرا شد.

آنگاه عملیات اطفاء حریق در یکی از مخازن بزرگ نفتکوره که بصورت نمادین آتش زده شده بود ، انجام گرفت .

در این مانور که آقای منصور شیشه فروش ؛ مدیرکل بحران استانداری اصفهان و آقای ساسان تیموری ؛ معاون فنی عملیاتی منطقه ، رئیس حراست و رئیس HSE منطقه نیز حضور داشتند ؛ آقای شیشه فروش از زحمات کارکنان منطقه در برگزاری این مانور تقدیر و تشکر نمود .

در پایان این مانور نیز معاون فنی عملیاتی منطقه در جلسه اختتامیه مانور که برای سنجش و بررسی اقدامات صورت گرفته ، برگزار شده بود ؛ از مشارکت و همکاری واحدهای عملیاتی و حراستی و HSE که در این مانور حضور داشتند ؛ تشکر و قدردانی نمود و با بیان نقاط ضعف و قوت این مانور به ارائه راهکارهایی جهت رفع مشکلات موجود پرداخت.


13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2

1

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اصفهان
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید