انبار شهید محمد منتظری

انبار شهید محمد منتظری

انبار نفت شهید محمد منتظری در کیلومتر 5 جاده اصفهان / تهران در جوار پالایشگاه اصفهان و با 65 هکتار مساحت از انبار های استراتژیک و مهم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی می باشد که وظیفه خطیر سوخت رسانی به اقصی نقاط مهین اسلامی را به عهده دارد .

انبار شهید با تعداد 59 دستگاه مخزن و ظرفیت ذخیره سازی 6/1 میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی بنزین سوپر – معمولی – نفت سفید – نفتگاز معمولی – نفتگاز کم گوگرد – نفت کوره سبک – نفتای سنگین – سوخت های هوایی A.T.K /J.P.4  و حلال های 400 - 402 - 403 - 406 و 410 پتانسیل بسیار بالایی در تامین و توزیع فرآورده های نفتی دارد .

انبار نفت شهید محمد منتظری به علت همجواری با پالایشگاه اصفهان وظیفه مهمی در دریافت تولیدات پالایشگاه داشته و به علت اتصال به خطوط رسید "16 و "20 و بندر / اصفهان و با استفاده از دو خط برداشت "18 و "24 اصفهان / انبار ری و خط "12 انتقال نفت کوره انبار / نیروگاه اصفهان / انبار آبنیل ، نقش موثری در اجرای برنامه های تدارکاتی ایفا و روزانه بالغ بر 50 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی از پالایشگاه دریافت و به همین میزان با نفتکش و خط لوله ارسال می نماید .

انبار شهید دارای 124 بازوی بارگیری و روزانه 1500 دستگاه نفتکش با استفاده از 32 دستگاه پمپ بطور شبانه روز فعالیت و بارگیری نموده و نیاز مصرف کنندگان عمده / صنایع و مجاری عرضه را تامین و با 10 بوستر پمپ از خطوط "18 و "24 فرآورده به تهران ارسال می نماید . همچنین انبار نفت شهید منتظری پیشتاز در استفاده از تکنولوژی های به روز همچون اتوماسیون صنعتی ، اجرا و بهره برداری از سیستم بازیافت بخارات بنزین به روش کربن اکتیو و بارگیری فرآورده های نفتی به روش میترینگ می باشد .